Біль у спині

https://healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2020/02/senior-man-having-back-pain-vtqc2mw-1.png

Чому болить спина

Болі в спині – досить поширене явище. Частіше за інших відділів хребта від болю страждають попереково-крижовий і шийні відділи. Це пов’язано з тим, що саме на ці ділянки доводиться найбільше навантаження. При цьому спина може хворіти незалежно від того, чи займається людина спортом або веде сидячий спосіб життя. Якщо разом з хронічним болем виникають і інші симптоми, наприклад, скутість рухів в ранковий час, обмеженість рухів та хрест в суглобах, тоді це може вказувати на остеоартроз хребта.

 

Причина болю в спині

Іноді біль у спині не дуже інтенсивна і, здавалося б, нічим не заважає. Багато хто думає, що такий біль не небезпечний і через який час сам мине. Але будь-який сигнал організму болем говорить нам про те, що десь щось не в порядку, і якщо ігнорувати цей сигнал, то проблема посилиться. Тому при будь-якому болю, навіть найменшому. Варто звернутися до лікаря і розібратися, що стало його причиною.

Остеоартроз – досить часта причина болю в спині. Це хронічне захворювання суглобів і хребта, яке прогресує. Саме з цієї причини не можна залишати біль і скутість руху без уваги. Якщо у людини розвивається остеоартроз, то його неможливо вилікувати, так як до нього ведуть незворотні зміни в суглобах, але захворювання можливо зупинити, а також прибрати біль – головний симптом.

Досить довгий час остеоартроз вважали віковим захворюванням і його лікування зводилося до знеболювання. Зараз це захворювання стало виникати і у людей в більш молодому віці і вікове походження хвороби стоїть під питанням. Швидше за все, на суглоби і хребет мають вплив стреси, надмірні фізичні і розумові навантаження, а також повна відсутність фізичної активності і неправильне харчування. Все це запускає запальний процес в суглобах і хребті, який і призводить до болю, а також до змін і руйнування суглобного хряща.

Тому до лікування остеоартрозу необхідно підходити комплексно. Разом з препаратами. Які допоможуть зняти запалення і біль, необхідно в цілому зміцнити організм і змінити спосіб життя. На початковому етапі це зробити досить легко, набагато складніше лікувати хворобу в запущеній формі.

 

Остеоартроз – комплексне захворювання

Як ми вже з’ясували, остеоартроз – це запальний процес в суглобах і хребті, яке супроводжується руйнуванням суглобового хряща, що і веде до виникнення болю. Причин у такого явища може бути кілька:

  1. Неадекватне механічне навантаження на хребет або суглоб (неправильна постава або фізична активність, яка передбачає навантаження на якусь певну ділянку хребта або суглоба, наприклад, біг по асфальту може пошкоджувати колінний суглоб).
  2. Слабка сполучна хрящова тканина через неправильне харчування, хронічні захворювання або вроджена патологія.
  3. Пошкодження суглоба і навколосуглобової тканини через травму.

 

Для профілактики виникнення остеоартрозу рекомендують виключити перелічені фактори ризику, а саме:

  • Почати стежити за харчуванням, зробити його різноманітним і збалансованим.
  • Займатися помірною фізичною активністю, бажано під керівництвом досвідченого тренера, щоб уникнути погіршення ситуації, а в разі, якщо остеоартроз вже розвинувся, то отримати комплекс вправ від лікаря-реабілітолога.
  • Скинути зайві кілограми (вони також підсилюють навантаження на суглоби і хребет).
  • Якщо ви ведете сидячий спосіб життя, то уважно ставитися до того, як ви сидите: часто міняти пози, стежити за поставою, чергувати сидіння за комп’ютером з легкими фізичними вправами, віддавати перевагу ходьбі замість того, щоб їздити на ліфті або громадському транспорті.

 

Лікування

Головне завдання терапії – уповільнити процес розвитку остеоартрозу, і чим раніше воно буде розпочато, тим ефективніше буде лікування.

При виборі терапії велике значення має наявність запалення, а також супутніх захворювань. При запаленні призначають протизапальні і знеболюючі засоби короткими курсами, до зникнення набряків і больового синдрому. Щоб поліпшити обмінні процеси в хрящовій тканині і захистити її від руйнування використовують хондопротектори. Вони сприяють поліпшенню харчування суглобів і запобігають руйнуванню хрящової тканини за рахунок активації синтезу власного колагену і протеогліканів, які підтримують в’язкість рідини в суглобах. Також хондопротектори сприяють відновленню хрящової суглобової тканини, зменшують набряк при запаленні, а також потенціюють дію знеболюючих засобів. Тому, при перших ознаках остеоартрозу, як правило, призначають прийом таких препаратів. Курс лікування зазвичай триває не менше трьох місяців і його рекомендують повторювати два рази в рік.

При правильно підібраній терапії та виконання рекомендацій лікаря за способом життя є великий шанс зберегти суглоби і повністю позбутися від болю в спині.

Автор: Вікторія Галімон